آموزش گذاشتن پسوند tk. برای وبلاگ نویسان !

نوشته شده توسط:هامون حدادی
جمعه 27 فروردین 1389-12:27 ب.ظ

خیلی از وبلاگ نویس ها به دنبال برداشتن نام سرویس دهنده وبلاگشون مثل .blogfa.com و mihanblog.com وووو … هستند. شما با استفاده از این مطلب می توانید نام وبلاگ دلخواهتون رو با پسوند tk داشته باشید. و حالا آموزش :

چگونگی ساخت دامنه (Domain) رایگان TK.

 

 

این نوع دامنه صرفا برای وبلاگها و سایت هایی مورد استفاده قرار می گیرد، که در فضاهای رایگان قرار دارند مانند سایت هایی که در فضای رایگان Netfrims قرار دارند همچنین وبلاگ هایی که در سرویس های وبلاگ رایگان مانند پرشین بلاگ ، بلاگ اسکای، بلاگر، میهن بلاگ و هر سرویس دیگر می توانند آدرس وبلاگ خود را به طور مثال از http://yourblog.mihanblog.com به http://www.yourblog.tk/ تغییر دهند. برای این منظور ابتدا …
به سایت http://www.dot.tk/ رفته و درقسمت register a new domain نام دامنه  مورد نظر خود را بنویسید و OK را کلیک کنید.

 

اگر نام پیشنهادی شما قبلا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد، به صورت اتوماتیک به قسمت دوم ارجاع داده می شوید در این بخش در قسمت : Your current web address آدرس کامل سایت یا وبلاگ خود را بنویسید. برای مثالhttp://test.mihanblog.com
بعد از این کار در قسمت Website description توضیح کاملی از سایت خود بنویسید.
از قسمت Please select the category that fits your website نوع فعالیت وبلاگ و یا سایت را نیز مشخص کنید. مثلا Music
بعد از آن باید نوع زبان را انتخاب کنید. می توانید زبان را English انتخاب نمایید.
در مرحله سوم شما باید کلمات کلیدی سایت خود را در جاهایی که مشخص شده وارد کنید. سایتی که مثلا در باره موسیقی و آموزش گیتار و . . . است باید این کلمات را به انگلیسی و فارسی وارد کند تا گوگل و دیگر موتورهای جستجو بتوانند سایت را مورد جستجو قرار داده، و به طور ساده تر سایت شما را نیز در نتایج جستجو ها نمایش دهند.
بعد از این کار از قسمت A closer look at your website چند گزینه دلخواه دیگر را نیز انتخاب نمایید.
سپس از قسمت Word verification عین کلمه ای را که در زیر آن بصورت بزرگ نوشته شده  تایپ کنید.
قسمت Ambassador Coupon Number  را دستکاری نکنید و به مرحله سوم بروید.( با کلیک بر روی گزینه Continue )

مرحله آخر هم برا وارد کردن اطلاعات خودتان است. آدرس ، کد پستی ، شمار تلفن و …که نیازی نیست آنها را به صورت صحیح وارد نمایید . تنها چیزی که مهم است و باید صحیح باشد یک Email معتبر و تعیین کلمه عبور برای دامنه هست. طبق معمول پسورد را باید دو بار بنویسید. برای وارد شدن به قسمت تنظیمات دامین باید در صفحه اول بر روی گزینه MYtk کلیک کنید. بعد از آن آدرس ایمیلی را که در مرحله آخر وارد کرده بودید به همراه پسوردی که داده بودید را وارد میکنید و وارد کنترل پنل دامنه Tk خود می شوید. همه چیز تمام شد. شما صاحب یک دامین TK رایگان هستید. و از این پس به جای نام طولانی و گیج کننده وبلاگ خود می توانید آدرس دامنه TK خود به دوستان و آشنایان بدهید.

 

 

The theme being used is MihanBlog created by ThemeBox
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات